ІХ. Матеріально-технічна база
9.1. Матеріально-технічна база закладу включає будівлі, споруди, землю, інженерні комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі.
9.2. Майно, закріплене за Закладом, належить йому на правах оперативного управління відповідно до чинного законодавства.
9.3. Заклад має право придбати, орендувати необхідне йому обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або приватних осіб з оплатою, відповідно до укладених угод, здавати в оренду майно (без права викупу), за погодженням із власником відповідно до чинного законодавства.
9.4. Відповідно до чинного законодавства Заклад користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
9.5.Для забезпечення навчально-виховного процесу із дотриманням діючих нормативів база Закладу, крім класних приміщень, включає навчальні кабінети, майстерні (слюсарно-токарні, деревообробні, швейні), а також спортивний, актовий зали, бібліотеку, архів, медичний і комп'ютерний кабінети, їдальню.
9.6. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна проводиться лише у випадках передбачених чинним законодавством. Збитки завдані закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
Х. Фінансово-господарська діяльність
10.1. Фінансово-господарська діяльність Закладу не направлена на отримання прибутку.
10.2. Фінансово-господарська діяльність Закладу здійснюється на основі його кошторису.
10.3. Головний розпорядник коштів визначається рішенням районної ради відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України.
10.4. Фінансування Закладу здійснюється районною радою та відділом освіти Немирівської райдержадміністрації відповідно до вимог чинного законодавства та на основі кошторису.
10.5. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:
- кошти засновника;
- кошти власника
- кошти місцевого та державного бюджетів у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти;
- кошти, отримані за надання додаткових освітніх послуг, передбачених чинним законодавством;
- кошти, отримані за надання платних послуг;
- кошти від реалізації списаного майна, від оренди приміщень, споруд, обладнання;
- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання, від реалізації списаного майна;
- добровільні грошові внески і спонсорські пожертвування підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних, юридичних і фізичних осіб.
10.6. Заклад має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально - побутових умов колективу.
10.7. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку у закладі визначається чинним законодавством, нормативно-правовими актами галузевого Міністерства та органами місцевого самоврядування. За рішення органу управління майном бухгалтерський облік, складання та подання в установленому чинним законодавством порядку фінансової, бюджетної та статистичної звітності, здійснюється через комунальний заклад «Центр матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти району» Немирівської районної ради Вінницької області. При отриманні автономії навчальним закладам – може здійснюватися самостійно.
10.8. Бюджетне фінансування та власні надходження закладу зараховуються на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства і використовуються згідно з кошторисом.
10.9. Заклад складає та подає в установленому чинним законодавством порядку фінансову, бюджетну та статистичну звітність
10.10. Заклад має право на користування земельною ділянкою в розмірах, передбачених чинним законодавством, з метою здійснення навчально-дослідницьких робіт та пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства.
ХІ. Міжнародне співробітництво
11.1. Заклад за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, відповідного фінансування має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
Заклад має право відповідно до законодавства укладати договори про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
11.2. Участь закладу у міжнародних програмах, проектах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до законодавства.
ХІІ. Контроль за діяльністю Закладу
12.1. Державний контроль за діяльністю закладу здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері загальної середньої освіти.
12.2. Державний контроль за діяльністю закладу здійснюють галузеве Міністерство, Державна інспекція навчальних закладів при Міністерстві, департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування, відділ освіти Немирівської райдержадміністрації..
12.3. Основною формою державного контролю за діяльністю закладу є державна атестація закладу, яка проводиться не рідше ніж один раз на десять років у порядку, встановленому галузевим Міністерством.
12.4. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) закладу з питань, пов’язаних з навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність таких перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи, але не частіше як два рази на рік. Перевірки з питань, не пов’язаних з навчально-виховною роботою закладу, проводяться його засновником відповідно до законодавства.
ХІІІ. Реорганізація або ліквідація Закладу
13.1. Реорганізація або ліквідація закладу здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
13.2. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу приймає районна рада за рішенням суду та за згодою територіальної громади.
Реорганізація закладу може відбуватися шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення.
Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною органом управління майном, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.
З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління закладом.
13.3. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.
13.4. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
13.5.При реорганізації та ліквідації Закладу звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
13.6. Заклад вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з державного реєстру України.
ХІV. Внесення змін та доповнень до Статуту
14.1. Зміни та доповнення до Статуту закладу вносяться при змінах чинного законодавства рішенням Немирівської районної ради за поданням відділу освіти Немирівської райдержадміністрації.
14.2. Зміни до Статуту підлягають перереєстрації в порядку, встановленому для його реєстрації.
14.3. Зміни та доповнення до Статуту закладу набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації згідно з чинним законодавством.